Budżet Obywatelski – głosowanie, spacery i piknik

Sopockie Błonia
Sopockie Błonia. Fot. Fotobank.PL/UMS

Trwa głosowanie na projekty zgłoszone przez mieszkańców Sopotu do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Głosować może każdy mieszkaniec miasta (wystarczy deklaracja zamieszkania na terenie gminy), który ukończył 16 lat. Do 24 września głosować można tradycyjnie, wypełniając papierową kartę do głosowania, która można wrzucić do urny w Urzędzie Miasta oraz w wielu mobilnych punktach do głosowania. Można to także zrobić internetowo na www.sopot.pl/bosospot.

Mobilne punkty do głosowania na terenie Sopotu

poniedziałki i piątki, w godzinach od 16.00 do 18.00

  • Dworzec PKP, Sopot Centrum
  • SKM Kamienny Potok od strony ul. Wejherowskiej 
  • spółdzielnia mieszkaniowa Przylesie

wtorki i czwartki, w godzinach od 9.00 do 11.00 

  • sopocki Rynek (Sopot Wyścigi)

środy i soboty, w godzinach od 16.00 do 18.00

  • Brodwino przy slepie Merkus
  • SKM Kamienny Potok od strony sklepu Lidl
  • Sopot Wyścigi przy sklepie Lidl

Poza tymi miejscami punkt do głosowania będzie także na pikniku. 

Zagłosować można także przez internet na stronie Sopockiego Budżetu Obywatelskiego.

 Wielki Piknik Budżetu Obywatelskiego na Sopockich Błoniach 

Sobota, 22 września, godz. 11.00-15.00, Sopockie Błonia (ul. Polna)

Tradycyjny już piknik w trakcie głosowania na Budżet Obywatelski jest okazją do wesołej zabawy dla rodzin. W tym roku motywem przewodnim jest zabawa o tematyce bajkowej, będą wiec dmuchane place zabaw, zjeżdżalnie, animacje i zabawy plastyczne. Dorośli też znajdą pole do zabawy na dmuchańcach z trampolinami, na których grać można w siatkówkę. Będą też spektakularne pokazy chemiczne z użycie ciekłego azotu i konkursy z nagrodami. 

Spacery z przewodnikiem po dzielnicach Sopotu

Kto wybudował hipodrom? Gdzie pękło serce jeźdźca? Jaki skład ma sopocka woda? Ile wanien było w zakładzie kąpielowym doktora Haffnera ? Gdzie przebiegała granica pomiędzy Wolnym Miastem Gdańskiem a Polską ? O tych faktach i wielu innych ciekawostkach będzie się można dowiedzieć podczas spacerów z przewodnikiem po dzielnicach Sopotu. Na szlaku wędrówki znajdą się również inwestycje, które zmieniły krajobraz miasta, wykonane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Spacer poprowadzi Tomasz Kot, autor „Spacerownika Sopockiego”, dziennikarz, badacz dziejów miasta.

  • Kamienny Potok i Brodwino 20 września godz. 17:00 (czwartek), zbiórka przy placu zabaw na skrzyżowaniu ul. Wejherowskiej z Obodrzyców
  • Górny Sopot 22 września o godz. 11:00 (sobota), zbiórka na placu zabaw w Ogródku Jordanowskim przy ul. Armii Krajowej
  • Sopot Dolny 22 września o godz. 14:00 (sobota), zbiórka przy placu zabaw w Parku Północnym obok Klubu Sfinks.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...