Uwaga – będzie silnie wiało!

Dwie osoby nad brzegiem morza obserwują fale
Fot. Fotobank.PL/UMS

Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Pomorskiego w Gdańsku przekazało ostrzeżenie meteorologiczne wydane przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni, ostrzegające przed silnym wiatrem.

Prognozuje się wystąpienia na obszarze m.in. Sopotu silnego wiatru o średniej prędkości od 50 km/h do 65 km/h, w porywach miejscami od 80 km/h do 90 km/h z zachodu. Istnieje 30-procentowe prawdopodobieństwo wystąpienia lokalnych porywów do 95 km/h.

Ważność ostrzeżenia meteorologicznego od godz. 10.30 26 wrzesnia do godz. 01.00 27 września.

Prawdopodobieństwo wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych wynosi 80 proc.

Prosimy mieszkańców Sopotu o zabezpieczenie rzeczy znajdujących się na balkonach, tarasach, parapetach. Zaleca się ustawianie samochodów w bezpiecznej odległości od drzew. Prosimy o zabezpieczenie mienia ruchomego na posesjach: koszów na śmieci, urządzeń ogrodowych. I co najważniejsze – bardzo prosimy o śledzenie prognoz pogody, ograniczenie poruszania się na powietrzu w chwili wystąpienia silnego wiatru lub jego porywów.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...