Bezpłatna komunikacja dla dzieci i młodzieży – zasady

Autobus na przystanku komunikacji miejskiej
Fot. Fotobank.PL/UMS

Od 1 czerwca dzieci i młodzież w wieku do 20 lat korzystają bezpłatnie z komunikacji miejskiej na terenie Sopotu. Bezpłatne przejazdy dla uczniów uzależnione są nie od miejsca nauki, a od miejsca zamieszkania (decyduje adres podany w legitymacji ucznia). Poniżej zasady korzystania z bezpłatnych przejazdów.

  • Dzieci do 7. roku życia wszystkie jeżdżą po Sopocie i Gdyni za darmo niezależnie od miejsca zamieszkania (na podstawie dowolnego dokumentu potwierdzającego wiek).
  • Dzieci do 4. roku życia jeżdżą po Gdańsku bezpłatnie (na podstawie dowolnego dokumentu potwierdzającego wiek).
  • Dzieci między 4. a 7. r. ż. mieszkające w Sopocie mogą poruszać się za darmo  po Gdańsku wyłącznie liniami gdańskimi wyjeżdżającymi z Sopotu, tj. 117, 122, 143, N1 (na podstawie Karty Sopockiej).
  • Uczniowie między 7. a 20. r. ż. mieszkający w Sopocie mogą poruszać się za darmo po całym Sopocie, a po Gdańsku wyłącznie liniami gdańskimi wyjeżdżającymi z Sopotu, tj. 117, 122, 143, N1 (na podstawie legitymacji szkolnej).

Uczniowie mieszkający w Sopocie – uczący się w Gdyni – nie mogą za darmo korzystać z komunikacji na terenie Gdyni .

  • Uczniowie między 7. a 24. r. ż. mieszkający w Gdańsku mogą poruszać się za darmo po całym Gdańsku, a po Sopocie liniami gdańskimi, tj. 117, 122, 143, N1 (na podstawie legitymacji szkolnej i Gdańskiej Karty Mieszkańca).
  • Uczniowie między 7. a 20. r. ż. mieszkający w Gdyni mogą poruszać się za darmo wyłącznie po Gdyni (na podstawie legitymacji szkolnej).

Uczniowie mieszkający w Gdyni – uczący się w Sopocie – nie mogą za darmo korzystać z komunikacji na terenie Sopotu.

Na wszystkie inne przejazdy uczniów obowiązują bilety ulgowe.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...