Całodobowa opieka wytchnieniowa w Sopocie

Dwa łóżka przystosowane dla osób z niepełnosprawnością
Dwuosobowy pokój z łazienką. Fot. Fotobank.PL.UMS

W sopockim Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Mickiewicza 49, uruchomiona została całodobowa opieka wytchnieniowa. By sprostać potrzebom przygotowany został dwuosobowy pokój z łazienką. Pomieszczenia są kompleksowo wyposażone i przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Opieka wytchnieniowa polega na zapewnieniu opieki niepełnosprawnemu dziecku lub osobie dorosłej, na czas, gdy nie może jej sprawować opiekun, np. z uwagi na zdarzenie losowe, konieczność załatwienia codziennych spraw lub po prostu potrzebę odpoczynku. W czasie, gdy opiekun ma chwilę wytchnienia, podopiecznym zajmują się profesjonaliści: opiekunka, pielęgniarka, fizjoterapeuta, terapeuta zajęciowy i pracownicy socjalni. Opieka wytchnieniowa sprawowana jest przez określony czas. Miejsca przydziela sopocki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

W Sopocie, oprócz uruchamianej w DPS-ie opieki całodobowej, jest też możliwość opieki dziennej. Działa na podobnych zasadach i sprawowana jest w Zespole Szkół Specjalnych.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...