Gala Nagrody „Sopocka Muza”

Trzy statuetki Sopockiej Muzy
Sopocka Muza. Fot. Fotobank.PL/UMS

W poniedziałek, 8 października, o godz. 18.00 w Sali Columbus Hotelu Sheraton w Sopocie, odbędzie się uroczysta Gala Nagrody Prezydenta Miasta Sopotu w dziedzinie kultury i nauki „Sopocka Muza”. Statuetki wręczy prezydent Jacek Karnowski. Na uroczystości przyznany będzie również tytuł „Mecenasa Kultury Sopotu” za rok 2018.

Uroczystość uświetni koncert Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego. W trakcie koncertu usłyszymy utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta, Gioacchino Rossiniego, Benjamina Brittena i Mikołaja Góreckiego. Data tegorocznej gali wręczenia nagród „Sopockiej Muzy” jest wyjątkowa – przypada w 117-tą rocznicę nadania Sopotowi praw miejskich.

Nagroda Prezydenta Miasta Sopotu w dziedzinie nauki, kultury i sztuki ustanowiona została w 1974 roku na wniosek środowisk twórczych. Od 1993 roku nosi ona nazwę „Sopocka Muza”. Nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia i zasługi w dziedzinie kultury i sztuki, a w szczególności za realizację wybitnego dzieła filmowego, fotograficznego, literackiego, choreograficznego, teatralnego, plastycznego etc. Ponadto nagradzane są szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury i promocji miasta Sopotu a także wieloletnia wybitna działalność społeczno-kulturalna.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...