Sopockie Muzy wręczone!

Adam Żuchowski
Adam Żuchowski, laureat Sopockiej Muzy w dziedzinie kultury i sztuki. Fot. Fotobank. PL/UMS

Kamila Maik, Adam Żuchowski, prof. dr hab. Piotr Stepnowski – oto laureaci tegorocznej Sopockiej Muzy. W Sali Columbus Hotelu Sheraton w Sopocie odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagrody Prezydenta Miasta Sopotu w dziedzinie nauki, kultury i sztuki Sopocka Muza. Przyznany został również tytuł Mecenasa Kultury Sopotu za rok 2018. Otrzymała go firma ZIAJA.

– Sopot to miasto, w którym środowisko artystyczne, ale i naukowe, od zawsze wyjątkowo mocno zaznacza swoją obecność – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Warto to doceniać i promować, bo to właśnie tacy ludzie, jak laureaci Sopockiej Muzy kształtują tożsamość naszego miasta – dodał prezydent Karnowski.

Nagrody Prezydenta Sopotu w poszczególnych kategoriach otrzymali:

  • Sopocka Muza dla Młodych Twórców Kamila Maik, utalentowana aktorka Sopockiego Teatru Tańca,
  • Sopocka Muza w dziedzinie kultury i sztukiAdam Żuchowski, wybitny muzyk i          kompozytor,
  • Sopocka Muza w dziedzinie naukiprof. dr hab. Piotr Stepnowski, wybitny specjalista w zakresie badań i ochrony środowiska,

Tytuł Mecenasa Kultury Sopotu 2018 za działania wspierające rozwój kultury w Sopocie, a w szczególności za sponsorowanie Festiwalu Literacki Sopot oraz wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Fundację Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej i Bałtycką Agencję Artystyczną BART otrzymała firma ZIAJA Ltd Sp. z o.o.

Uroczystość uświetnił koncert Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego. Data tegorocznej gali wręczenia nagród Sopockiej Muzy była wyjątkowa – przypadła w 117. rocznicę nadania Sopotowi praw miejskich.

Nagroda Prezydenta Miasta Sopotu w dziedzinie nauki, kultury i sztuki ustanowiona została w 1974 r. na wniosek środowisk twórczych. Od 1993 r. nosi ona nazwę Sopocka Muza. Nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia i zasługi w dziedzinie kultury i sztuki, a w szczególności za realizację wybitnego dzieła filmowego, fotograficznego, literackiego, choreograficznego, teatralnego, plastycznego etc. Ponadto nagradzane są szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury i promocji Sopotu, a także wieloletnia wybitna działalność społeczno-kulturalna.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...