Nauczyciel Roku 2018 pracuje w Sopocie!

Przemek Staroń z nagrodą Nauczyciel Roku 2018
Fot. Fotobank.PL/UMS

Przemysław Staroń, nauczyciel etyki, wiedzy o kulturze i filozofii w Liceum Ogólnokształcącym nr 2 w Sopocie otrzymał tytuł Nauczyciela Roku 2018. Uroczystość odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Konkurs Nauczyciel Roku, organizowany od 2002 r. przez „Głos Nauczyciela”, jest chyba najbardziej znanym i prestiżowym konkursem dla nauczycieli. Wyłania laureatów, którzy są wzorem dobrych nauczycieli dla całej społeczności oświatowej w Polsce i za granicą.

Nauczycielem Roku 2018 został Przemysław Staroń – nauczyciel filozofii, etyki, wiedzy o kulturze z II Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie, który otrzymał ogromne poparcie młodzieży, osób reprezentujących organizacje pozarządowe, współpracowników i dyrekcji szkoły. Staroń jest mistrzem kształtowania relacji typu uczeń – mistrz, już 17 uczennic i uczniów przygotowywanych przez nauczyciela zdobyło tytuły finalistów w ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Filozoficznej i kończyło II LO w Sopocie nie tylko ze zdaną na 100 proc. maturą z filozofii, ale także z indeksami na wyższe uczelnie.

Przemysław Staroń jest liderem projektów edukacji międzypokoleniowej, jest również pedagogiem specjalizującym się w skutecznym wykorzystywaniu w procesie edukacji i wychowania nowych technologii. Smartfony uczniów przydają się nie tylko dla typowej komunikacji i rozrywki. W sieci uczniowie zdobywają wiedzę, kształtują wartości, uczą się „sieciowej odpowiedzialności” czy wspierania ludzi potrzebujących pomocy.

Przemysław Staroń przekazał swoją nagrodę szkole – bo najważniejsza jest wspólnota – jak argumentował.

Świadomie przeprowadziłem się do Sopotu – to miasto jest jak garniec, w którym – tak, jak w starożytnych Atenach – mieszają się różne idee. I rodzi się wiele ciekawych pomysłów – mówi Staroń.

Prezydent Sopotu pogratulował wyróżnienia.

– W Polsce jest niemal 700 tys. nauczycieli, a ten Najlepszy – Przemysław Staroń – uczy w sopockim liceum – mówi prezydent Jacek Karnowski. – To powód do wielkiej dumy, ale i doskonała reklama sopockiej edukacji. Filozofia, dyskusja – to otwiera młodych na drugiego człowieka, na inne poglądy. Cieszę się, że sopoccy uczniowie mają okazję rozwijać swoje pasie pod okiem tak wspaniałych nauczycieli.

Warto dodać, że Przemysław Staroń drugi rok z rzędu otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Sopotu za szczególne osiągnięcia w pracy pedagogicznej i wychowawczej.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...