Kim [do cholery] jest Mirek Śledź?

Prace Mirosława Śledzia
Prace Mirosława Śledzia. Fot. materiały prasowe PGS

Pod tym intrygującym tytułem kryje się wystawa prac Mirosława Śledzia, której wernisaż odbędzie się 11 października o godz. 18.00 w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.

Na ekspozycję składa się 130 prac Mirka Śledzia, gdyńskiego artysty, którego dzieła były prezentowane w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku czy też w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie w ramach wystawy „Palindrom” w 2015 r.

„Kim, do cholery, jest Mirek Śledź?” – tym pytaniem otwieramy wystawę, której celem jest ukazanie pęknięcia między tym, co widoczne, a tym, co pozbawione widoku w świecie sztuki. Prezentacją sylwetki Mirosława Śledzia – utalentowanego artysty samouka – chcemy zwrócić uwagę na budzącą niepokój rolę przypadku, który determinuje losy każdego twórcy.

Praca wisząca na ścianie galerii pozbawia miejsca innej pracy – by jedno zostało ukazane, drugie musi pozostać w cieniu. Ta pozornie trywialna obserwacja staje się dla nas punktem wyjścia do refleksji nad sytuacją artysty, którego dzieło być może nigdy nie ujrzy w pełni światła dziennego.

Wystawę będzie można oglądać od 12 października do 11 listopada.

Więcej informacji na stronie internetowej Państwowej Galerii Sztuki oraz na Facebooku.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...