Sopocki Dzień Solanki – poznaj sopocką bohaterkę!

Grzybek inhalacyjny w Parku Południowym.
Grzybek inhalacyjny w Parku Południowym. Fot. Fotobank.PL/UMS

Bohaterką niedzieli 14 października będzie sopocka solanka. Tego dnia na Placu Zdrojowym, od godz. 12.00 do godz. 15.00, na wszystkich czekać będzie mnóstwo atrakcji – oczywiście z solanką w roli głównej!

Można śmiało powiedzieć – do zadań specjalnych. Oddziałuje na cały organizm, dając nieocenione wsparcie w leczeniu chorób skóry, jest znakomitym lekarstwem na wszelkiego typu zmiany zwyrodnieniowe, leczący złogi w drogach żółciowych, płucze przewód pokarmowy. Sopocka solanka to potężny sprzymierzeniec.

Sopocki Dzień Solanki 14 października rozpocznie się o godz. 12.00 odsłonięciem informacyjnej tablicy solankowej przed Szpitalem Balneologicznym. O godz. 13.00 będzie możliwość zwiedzenia Zakładu Balneologicznego z przewodnikiem.

Do godz. 15.00 na Placu Zdrojowym będzie się można dowiedzieć, gdzie w Sopocie solanki można się napić, gdzie wdychać, a także z jakich i gdzie zabiegów solankowych można skorzystać.

W programie również quizy, konkursy, warsztaty dla dzieci i obowiązkowo – degustacja solanki! Do wygrania ciekawe nagrody i vouchery gastronomiczne.

W Sopocie solanka wypływa samoczynnie ze Zdroju św. Wojciecha z głębokości 800 m. Jest to 4,3% solanka bromkowo-jodkowa, zawierająca również duże ilości potasu, magnezu i jodu. Odwiert studni solankowej wykonano w 1973 r.

Sopocka solanka jest dostępna w fontannie przed Zakładem Balneologicznym i w grzybku inhalacyjnym w Parku im. Marii i Lecha Kaczyńskich w postaci nierozcieńczonej (4,3%), a także w Pijalni Wód Solankowych w Domu Zdrojowym w postaci rozcieńczonej.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...