Gmina Miasta Sopotu współwłaścicielem szpitala w Sopocie

Wizualizacja Centrum Opieki Geriatrycznej w Sopocie
Wizualizacja Centrum Opieki Geriatrycznej w Sopocie

Gmina Sopot przystąpiła do Spółki Pomorskie Centrum Reumatologiczne im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. W zamian za wniesienie wkładu gotówkowego w wysokości 2,1 mln zł teraz i 4,3 mln zł w 2019 r., Sopot objął udziały w kapitale zakładowym Spółki. Środki te przeznaczone zostaną na współfinansowanie budowy szpitala geriatrycznego. Tym samym Sopot staje się współwłaścicielem Pomorskiego Centrum Reumatologicznego.

W środę, 17 października br. Uroczystość podpisania przez Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego aktu notarialnego oraz przez Jacka Karnowskiego, prezydenta Sopotu, dokumentu potwierdzającego przystąpienie do spółki, finalizuje kilkumiesięczne prace nad objęciem udziałów szpitala przez Gminę.

– To wielkie święto i spełnienie marzeń sopocian o szpitalu. O takim szpitalu, który posiada kontrakt i odpowiada na żywotne potrzeby mieszkańców, jak geriatria czy reumatologia – mówił nie kryjąc radości Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

– Nie ma w województwie drugiego takiego samorządu, który by w tak dużym stopniu angażował się w organizację służby zdrowia – pochwalił władze Sopotu Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...