Czysty Sopot. Testujemy nowe urządzenie do sprzątania

Pracownik ubrany w strój ochronny za pomocą dyszy wodno-parowej czyści chodnik.
Fotobank.PL/UMS

Dziś Zakład Oczyszczania Miasta w Sopocie testował nowoczesne, ekologiczne urządzenie, które do sprzątania wykorzystuje parę wodną.

Dzięki metodzie podgrzewania wody do 85 stopni C oraz pary wodnej do 160 stopni C ghibli jest idealnym urządzeniem do usuwania:

  • gum do żucia
  • graffiti
  • chwastów
  • plakatów i nalepek z murali

Urządzenie sprawdza się również do oczyszczania wszelkich zabrudzeń w przestrzeni miejskiej.

Sopocki ZOM wypożyczył na dziś maszynę do przetestowania, prosto od nas ghibli jedzie na największe targi ochrony środowiska  POL-EKO  System, które odbywać się będą 23-25.10.br w Poznaniu.

Dzisiejsze testy dowiodły, że ghibli jest wydajnym i skutecznym urządzeniem. W najbliższym czasie ZOM podejmie rozmowy z producentem urządzenia, aby określić koszty zakupu lub jego wynajęcia.

 

Przypomnijmy,

W Sopocie stawiamy na innowacyjne, niekonwencjonalne ale skuteczne metody i sprzęt wykorzystywany zarówno do sprzątania miasta jak i segregacji odpadów.

Od 2015 roku  ulice miasta sprząta Glutton ® elektryczny mobilny odkurzacz do śmieci i odpadów. Jest samojezdny i bardzo łatwy w obsłudze, bezpieczny dla operatora. Od kwietnia br. pracują elektryczne, interwencyjne trzykołowe rowery z przyczepą, jako lotne brygady porządkowe. W skład taboru ZOM w lipcu br. weszły dwa nowe pojazdy elektryczne typu melex ze skrzynią ładunkową i kabiną. Są one wykorzystywane do odbioru nieczystości z koszy ulicznych oraz odpadów zielonych.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...