Wspólna modlitwa przy nowym lapidarium

Nowe lapidarium na Cmentarzu Komunalnym w Sopocie
Fot. materiały UMS

Na Cmentarzu Komunalnym w Sopocie, przy kaplicy grobowej rodziny Herbstów, powstało lapidarium. Zgromadzono tam obiekty sepulkralne, czyli nagrobki lub ich fragmenty i krzyże pochodzące z końca XIX wieku i I połowy XX wieku. 31 października o godz. 14.00 zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w intencji zmarłych sopocian.

Sopocki cmentarz założono w 1878 r. Cmentarz formalnie należał do gminy sopockiej, ale większość chowanych osób była wyznania ewangelickiego, stąd też cmentarz uznawano za wyznaniowy. Większość nagrobków projektowana była przez znanych sopockich architektów.

– Zgromadzone w lapidarium nagrobki były częścią nieistniejących już grobów i dzięki staraniom Muzeum Sopotu oraz mieszkańców miasta zostały odnowione i uporządkowane – mówi Joanna Cichocka-Gula, wiceprezydent Sopotu.

W najbliższą środę, 31 października, odbędzie się tam wspólna modlitwa w intencji zmarłych sopocian. Modlitwę poprowadzą: ks. bp prof. Marcin Hintz, proboszcz parafii ewangelickiej w Sopocie, biskup Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej oraz ks. dr Mirosław Gawron, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie. Początek o godz. 14.00.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...