Alicji Grucy patrzenie na Sopot

Jedna z prac Alicji Grucy
Fot. materiały prasowe organizatora

„Sopot Story – Magia Przemijania” to tytuł najnowszej wystawy pasteli Alicji Grucy. Prace oglądać można w Galerii Fundacji SFINKS – Klub SFINKS 700 w Sopocie. Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę, 3 listopada, o godz.20.00.

Robert Florczak o Autorce:

Alicja Gruca – sopocianka z urodzenia i zamiłowania, malarka, kostiumolożka, scenografka i kreatorka obiektów. Autorka wspaniałego cyklu wystaw, którym dała nazwę „Muzeum Osobliwości”. Współzałożycielka Fundacji, Klubu, Galerii oraz Transgatunkowego Teatru SFINKS. Od 30 lat za pomocą pasteli dokumentuje niezwykłe piękno przemijającego Sopotu. Wiele z setek jej wspaniałych prac to jedyny utrwalony poetycki obraz znikających sopockich werand, kamieniczek i podwórek.

„Sopot Story – Magia Przemijania” to kolejna odsłona wszechstronnej i bogatej twórczości, w której komplementują się nawzajem nostalgia i drapieżny pazur dnia dzisiejszego, w której pastel opisująca spękane tynki kamienic, zapomniane na dachu anteny i wypaloną słońcem farbę werand sąsiaduje z blaskiem pozłoceń i neonów starych sopockich drzwi i spreparowanych zwierząt ubranych w kunsztowny nierzadko ekstrawagancki kostium Grucy. Zapraszamy na magiczną, malarską podróż w sopockiej czasoprzestrzeni.

 

Alicja Gruca, „Sopot Story – Magia Przemijania”

  • pastele – obiekty
  • wernisaż wystawy 3 listopada, godz.20.00
  • wystawa potrwa do 24 listopada, w dniach i godzinach otwarcia klubu
  • Galeria Fundacji SFINKS – Klub SFINKS 700
  • Sopot, ul. Mamuszki 1
Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...