Może za ścianą mieszka ktoś, kto potrzebuje Twojej pomocy?

Uśmiechnięta kobieta spaceruje pod rękęz uśmiechniętą starszą kobietą
Fot. materiały prasowe

W Sopocie seniorzy to liczna grupa, warto więc uwrażliwić się na potrzeby osób starszych, naszych sąsiadów, mieszkających tuż obok nas. Pomoc w zakupach, chwila rozmowy przy herbacie, krótki spacer to często niezwykła zmiana dla seniora i seniorki, którzy większość czasu spędzają samotnie.

Większość wolontariuszy – sąsiadów działa na Brodwinie, chodzi o rozszerzenie działania na wszystkie dzielnice Sopotu. Kontakt z drugim człowiekiem, który angażuje się dobrowolnie, nie „z urzędu” powoduje niesamowitą poprawę jakości życia seniorów. Otwierają się np. na nowe technologie, zaczynają korzystać z internetu, bardziej dbają o siebie, zaczynają częściej odwiedzać lekarzy, a przede wszystkim rośnie w nich poczucie bezpieczeństwa.

Wolontariusze natomiast mówią o ogromnej satysfakcji, poczuciu bycia komuś potrzebnym, czerpanie wiedzy i doświadczeń z przebywania z osobą często o wiele od siebie starszą.

Chcesz dowiedzieć się więcej o wolontaryjnych działaniach sąsiedzkich? Może zostaniesz wolontariuszem/wolontairuszką albo znasz osobę, która chciałaby skorzystać z takiego wsparcia? Przyjdź na spotkanie z Animatorką Wolontariatu do Domów Sąsiedzkich w listopadzie.:

  • 9 listopada, Dom Sąsiedzki Broadway, Filia 7 MBP, Brodwino ul. Kolberga 9, godz. 18.00
  • 16 listopada, Dom Sąsiedzki Koc i Książka, Filia 5 MBP, ul. Kazimierza Wielkiego 14, godz. 17.00
  • 19 listopada, Dom Sąsiedzki Centrum, Filia Dworek Sierakowskich, ul. Czyżewskiego 12, godz. 17.00
  • 20 listopada, Dom Sąsiedzki Centrum, Filia Dwie Zmiany, ul. Bohaterów Monte Cassino 31, godz. 17.00
  • 26 listopada, Dom Sąsiedzki Potok, Kamienny Potok, ul. Kraszewskiego 31, godz. 17.00

Wolontariat Sąsiedzki jest projektem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie i Stowarzyszenia Na Drodze Ekspresji.

Więcej na stronie Wolontariat. Aktywni w Sopocie

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...