Sopocki finał Ogólnopolskiej Gry Rowerowej

Najbardziej aktywni uczestnicy Ogólnopolskiej Gry Rowerowej „Wkręć się w Sopot” z wyróżnieniami na scenie
Fot. Fotobank.PL/UMS

Tłoczno było na sopockim molo w niedzielę, 11 listopada. Piknik Patriotyczny przyciągnął rzesze sopocian na wspólne świętowanie 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Był też okazją do podsumowania Ogólnopolskiej Gry Rowerowej, rozgrywanej w kurorcie pod hasłem „Wkręć się w Sopot”. Najbardziej aktywni uczestnicy otrzymali nagrody i wyróżnienia.

Rywalizacja rozpoczęła się 1 września i trwała dwa miesiące. W zabawie promującej dojazdy do pracy rowerem wzięli udział rowerzyści indywidualni, a także firmy i szkoły. Wystarczyło pobrać na telefon aplikację i jeździć jak najwięcej, „kręcąc” kilometry i tym samym zdobywając punkty dla Sopotu. Zaangażowanie uczestników przerosło nasze oczekiwania.

Suma kilometrów przejechanych w trakcie zabawy przez biorących w niej udział rowerzystów to niemal 121 tys. kilometrów, co wystarczyłoby do trzykrotnego okrążenia Ziemi wzdłuż równika! W zabawie wzięło udział 357 rowerzystów, którzy na swoich jednośladach spędzili w sumie 9100 godzin. Dzięki temu, że poruszali się właśnie rowerami, samochody zostawiając na parkingach, oszczędziliśmy atmosferze ponad 30 ton dwutlenku węgla.

Trzy najlepsze firmy nagrodzone zostały parkingami rowerowymi, to: STU ERGO Hestia SA, firma Atena i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Parking rowerowy stanie też przy szkole wyróżnionej za największą liczbę wykręconych kilometrów, tj. przy Zespole Szkół Handlowych. Pierwsza trzydziestka najlepszych uczestników indywidualnych otrzymała profesjonalne zapięcia rowerowe. Gratulujemy!

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...