Ogniwo Sopot wicemistrzem Polski w rugby

Rugbyści  podczas meczu na boisku
Fot. © Anna Ogar

W wielkim finale ekstraligi rugby, rozegranym na stadionie łódzkiego Widzewa w sobotę, 10 listopada, Ogniwo Sopot musiało niestety uznać wyższość Budowlanych SA Łódź.

Lepiej dysponowani tego dnia gospodarze przeważali od początku spotkania. Tę przewagę widać było szczególnie w formacji młyna, a ambitnie grający sopocianie przez cały mecz musieli gonić wynik. Niestety dogonić się nie udało, tak jak nie udało się odwrócić losów tego spotkania. Ostatecznie to łodzianie obronili tytuł, zwyciężając 38:16 (12:6).

Mecz odbył się w niezwykłej, sportowej atmosferze, a Ogniwo miało w nim zapewniony gorący doping. Wszystko za sprawą aż 300 sopockich kibiców, którzy wybrali się do Łodzi, by wspierać swoich ulubieńców.

Kolejne mecze dopiero w marcu, kiedy wznowione zostaną rozgrywki ligowe. Przed rugbistami teraz zimowa przerwa. W tabeli wyników ekstraligi rugby na pierwszym miejscu Budowlani Łódź  SA, na drugim Ogniwo Sopot, a na trzecim miejscu Pogoń Siedlce.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...