Sopoccy strażnicy miejscy z wizytą w Zakopanem

Starżnicy miejscy z Sopotu i Zakopanego stoją pod budynkiem
Fot. materiały UMS

W ramach współpracy miast partnerskich, od 7 do 9 listopada, delegacja sopockich strażników miejskich spotkała się ze strażnikami w Zakopanem. 

Na spotkaniu, w którym ze strony Zakopanego uczestniczył burmistrz Leszek Dorula, komendant Straży Miejskiej Marek Trzaskoś, jego zastępca Józef Szyszka oraz strażnicy, omówiono problemy, z którymi borykają się oba miasta. Ze względu na charakter Sopotu i Zakopanego, najważniejsze zagadnienia są podobne i równie istotne dla obu stron.

Poruszono między innymi tematykę nielegalnego handlu, miejsc, w których zabronione jest spożywanie alkoholu, nielegalnego parkowania, kontroli pieców w okresie grzewczym, najczęstszych  interwencji zgłaszanych przez mieszkańców oraz sposobu ich realizacji, a także kwestię najmu krótkoterminowego. 

Dzięki spotkaniom oraz rozmowom obie strony wymieniły się wzajemnie wskazówkami i radami, które z całą pewnością będą pomocne w codziennej pracy. 

Sopoccy strażnicy wzięli również udział w uroczystościach patriotycznych w Szkole Podstawowej nr 4 na Olczy, a także uczestniczyli czynnie w zabezpieczeniu XXVI Sztafetowego Biegu Niepodległości.

Było to drugie spotkanie przedstawicieli Straży Miejskiej z Sopotu i Zakopanego. Pierwsze miało miejsce podczas obchodów 25-lecia powołania Straży Miejskiej w Sopocie, w 2016 roku.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...