Bezpieczeństwo seniorów – przyjdź na debatę

Sopoccy seniorzy podczas wykładu
Fot. Fotobank.PL/UMS

Sopoccy policjanci zapraszają do udziału w debacie społecznej. Wspólne rozmowy o bezpieczeństwie sopockich seniorów odbędą się 20 listopada o godz. 12.00 w Sopockim Uniwersytecie Trzeciego Wieku przy Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie, ul. Kościuszki 22/24. Funkcjonariusze omówią ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa zagadnienia. Nie unikniemy dyskusji na temat działalności oszustów metodą „na wnuczka”, „na policjanta” i pod legendą. Spotkanie adresowane jest nie tylko do osób starszych. Serdecznie zapraszamy!

Ochrona bezpieczeństwa osób starszych jest dla policjantów niezwykle ważnym zadaniem. Seniorzy są narażeni na przestępstwa, które głównie są dokonywane metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Oszuści wykorzystują też ich gościnność. Za wszelką cenę próbują dostać się do mieszkań osób starszych, aby ukraść gromadzone oszczędności i wartościowe przedmioty.

Podczas spotkania sopoccy policjanci poinformują również o narzędziach służących do wymiany informacji pomiędzy lokalną społecznością a Policją.

Debaty mają na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa dotyczących poprawy bezpieczeństwa. Spotkania te pozwalają na wymianę informacji między Policją a mieszkańcami o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu mogą zostać wypracowane wspólnie metody ich eliminowania.

Serdecznie zapraszamy do udziału w debacie społecznej!

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...