Remonty i przebudowy dróg  

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 21 do 27 listopada planowane są prace mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

1. Kontynuowane będą prace w rejonie skrzyżowania ulic Wejherowska – Obodrzyców oraz Wejherowska – Kraszewskiego, gdzie budowane są dwa ronda. Od 26 listopada zamknięta zostanie ul. Wejherowska na odcinku od Al. Niepodległości do ulicy Obodrzyców. Na czas zamknięcia wprowadzone zostaną objazdy:

  • do dzielnicy Kamienny Potok objazd ulicą Malczewskiego, następnie ul. Kolberga;
  • objazd do ul. Kraszewskiego ul. Malczewskiego, następnie drogą przy Cmentarzu Komunalnym.

Przewidywany termin zamknięcia wynosi 3 tygodnie.

2. Kontynuowane będą prace budowlane przy remoncie wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu Al. Niepodległości, pomiędzy ul. Haffnera i ul. Wejherowską. Ruch na wiadukcie odbywa się jednym pasem w kierunku Gdyni oraz jednym pasem w kierunku Gdańska.

3. Zamknięta będzie nadal ul. Budzysza na odcinku pomiędzy ul. Powstańców Warszawy a ul. Haffnera. Jest to związane z przebudową układu drogowego i miejskiego systemu odprowadzania wód opadowych.

4. Kontynuowana będzie przebudowa ciągu pieszojezdnego łączącego ul. Kubacza z ul. Bohaterów Monte Cassino. W związku z prowadzonymi pracami od strony ul. Kubacza nie będzie możliwy dojazd do parkingu podziemnego.

5. Planowane są prace przy przebudowie chodnika na Al. Niepodległości na wysokości ul. Poznańskiej. W związku z pracami możliwe są czasowe zajęcia prawego pasa ruchu w kierunku Gdyni.

6. Kontynuowane będą prace przy budowie sieci kanalizacji sanitarnej na ul. Okrężnej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Słoneczną do wysokości posesji nr 6 C. W związku z pracami ulica Okrężna na tym odcinku jest zamknięta.

7. Od 22 do24 listopada planowane są prace przy naprawie studni kanalizacji sanitarnej na ul. 3 Maja (na wysokości ul. Dębowej). W związku z pracami zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu:

  • zamknięta zostanie ul. Dębowa na wysokości ul. 3 Maja,
  • na ul. Dębowej zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy,
  • na ul. 3 Maja wprowadzone zostanie prawostronne zwężenie jezdni.
Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...