Goście z kosmosu w Sopocie

Astronauta w przestrzeni kosmicznej na tle kuli ziemskiej
Fot. Pixabay

Konferencja pod tytułem „My space love story” będzie okazją do spotkania i rozmowy z kosmonautami z niemal całej Europy. Opowiedzą o swoich wrażeniach i doświadczeniach, eksploracji kosmosu i płynących z tego korzyściach. Wyjątkowe spotkanie odbędzie się w piątek, 23 listopada, w Hotelu Sopot.

Do Sopotu zjadą wybitni astronauci: Jean-Pierre Haigneré z Francji, który spędził 189 dni w przestrzeni kosmicznej, Austriak, Franz Viehböck, Wiktor Sawinych, radziecki kosmonauta który wziął udział w trzech projektach kosmicznych, Dumitru Prunariu, pierwszy Rumun w kosmosie, Reinhold Ewald z Niemiec, który uczestniczył w misjach Sojuz i oczywiście generał Mirosław Hermaszewski, jedyny Polak, który odbył lot w kosmos.

Konferencja będzie podzielona na trzy części. W pierwszej goście opowiedzą o swoich zainteresowaniach i pasjach, a także o tym, dlaczego zdecydowali się podjąć wysiłek i wziąć udział w programach kosmicznych w swoich krajach. Rozmowa w części drugiej będzie dotyczyć eksploracji kosmosu, a w trzeciej przyszłości, czyli kierunku, w którym zmierza ludzkość jeśli chodzi o podbój kosmosu.

Organizatorem spotkania jest 16-letni Stefan Cichowski, zafascynowany kosmosem uczeń III LO w Gdyni. Konferencja jest częścią projektu, realizowanego przez niego w ramach pracy dyplomowej. Projekt zyskał poparcie Polskiej Agencji Kosmicznej.

Udział w konferencji jest bezpłatny, trzeba się tylko wcześniej zarejestrować na stronie: myspacelovestory.com/rejestracja/. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do 17.00, odbędzie się w Hotelu Sopot przy ul. Haffnera 88.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...