Przyjdź, zobacz, zostań z nami!

Kobieta w okularach
Fot. archiwum DPS

Jeżeli czujesz chęć pomocy osobom starszym, masz trochę wolnego czasu i chcesz go poświęcić innym – dołącz do grona wolontariuszy Domu Pomocy Społecznej w Sopocie. Spotkania informacyjne odbędą się 3 i 4 grudnia.

Wolontariusze  odgrywają nieocenioną i bardzo istotną rolę w codziennym funkcjonowaniu Domu Pomocy Społecznej w Sopocie – zapewniają  mieszkańcom towarzystwo i dobry nastrój.  

– Wolontariuszem może zostać każdy – nie ważny jest wiek, wykształcenie – mówi Edyta Życzyńska, koordynator ds. wolontariatu w sopockim DPS. – Ważne jest zaangażowanie oraz chęć spędzania wolnego czasu z drugim człowiekiem. Każdy z nas ma umiejętności, które może wykorzystać, aby komuś pomóc lub sprawić przyjemność.

Wolontariat w DPS polega w głównej mierze na zaspokajaniu bardzo ważnej potrzeby ludzi starszych, a jest nią  potrzeba obecności drugiego człowieka, kogoś, kto posiedzi obok i porozmawia o sprawach ważnych i błahych, z kim można wyjść na spacer, pograć w warcaby czy chińczyka, porozwiązywać krzyżówki, poczytać książkę czy gazetę. Swoje miejsce znajdą również osoby chcące realizować się w drobnych naprawach, malowaniu, czy porządkowaniu ogrodu. Równie ważni są wolontariusze akcyjni, którzy wspierają podczas organizowanych spotkań integracyjnych lub dzielą się swoimi talentami podczas występów artystycznych.

Spotkania informacyjne odbędą się 3 i 4 grudnia w Domu Pomocy Społecznej w Sopocie przy ul. Mickiewicza 49. W trakcie spotkania pokażemy, jakie formy aktywności  można wykorzystywać  w trakcie zajęć z osobą starszą.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...