Galowo i kolędowo z Polską Filharmonią Kameralną Sopot

Matthias Höfs
Matthias Höfs. Fot. źródło: matthiashoefs.de

Matthias Höfs, jeden z najwybitniejszych światowych wirtuozów trąbki zagra na Koncercie Galowym wraz z Polską Filharmonią Kameralną Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego.  Koncert odbędzie się 13 grudnia o godz. 18.00 w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot. Dwa dni później, również o godz. 18.00, odbędzie się koncert Świąteczny.

W wieku sześciu lat Matthias Höfs ogłosił trąbkę swoim instrumentem, „ponieważ świeci tak pięknie”. Mając zaledwie osiemnaście lat, Höfs był już zaangażowany jako solista-trębacz w Philharmonic State Orchestra w Hamburgu. Niezwykłą popularność i uznanie zyskał jako członek słynnego, należącego do światowej muzycznej ekstraklasy zespołu dętego German Brass. W wykonaniu wirtuoza usłyszymy  m.in.  John Baston – Concerto D-Dur, nr 2, Giuseppe Tartini – Koncert D-dur.

Koncert inauguruje działalność Sopockiego Towarzystwa Muzycznego.

A 15 grudnia w Sali Koncertowej tradycyjnie odbędzie się koncert świąteczny. Zabrzmią kolędy kaszubskie w aranżacji Witosławy Frankowskiej z 2006 r., przygotowanej specjalnie dla Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot. Kolędy kaszubskie usłyszymy w interpretacji Anny Fabrello – sopran.

Zabrzmią również kolędy na głos solowy i orkiestrę smyczkową w aranżacjach Macieja Małeckiego. Partie solowe kolęd wykona Daniel Kotliński – baryton.

Solistom towarzyszyć będzie Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego.

Polska Filharmonia Kameralna Sopot. Fot. Edyta Rembala

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...