Remonty i przebudowy dróg w Sopocie

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 28 listopada do 4 grudnia 2018 r. planowane są prace mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

1. Kontynuowane będą prace w rejonie skrzyżowania ulic Wejherowska – Obodrzyców oraz Wejherowska – Kraszewskiego, gdzie budowane są dwa ronda.

Od 26 listopada zamknięta została ul. Wejherowska na odcinku od Al. Niepodległości do ulicy Obodrzyców. Wprowadzone objazdy:

- do dzielnicy Kamienny Potok objazd ul. Malczewskiego, następnie ul. Kolberga,

- objazd do ulicy Kraszewskiego ulicą Malczewskiego, następnie drogą przy Cmentarzu Komunalnym.

Przewidywany czas zamknięcia to ok. 3 tygodnie, tj. do 16 grudnia 2018 r.

Dodatkowo odwrócony został kierunek ruchu na odcinku ul. Księżycowej, pomiędzy ul. Malczewskiego a ul. Chodowieckiego wraz z ustawieniem zakazu zatrzymywania po stronie numerów parzystych.  

2. Kontynuowane będą prace budowlane przy remoncie wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu Al. Niepodległości w Sopocie, pomiędzy ul. Haffnera i ul Wejherowską. Ruch na wiadukcie odbywa się jednym pasem w kierunku Gdyni oraz jednym pasem w kierunku Gdańska. 

3. Nadal zamknięty będzie odcinek ul. Wosia Budzysza pomiędzy ul. Powstańców Warszawy a ul. Haffnera. Jest to podyktowane przebudową układu drogowego i miejskiego systemu odprowadzania wód opadowych.

4. Kontynuowana będzie przebudowa ciągu pieszojezdnego łączącego ul. Kubacza z ul. Bohaterów Monte Cassino. W związku z prowadzonymi pracami od strony ul. Kubacza nie będzie możliwości dojazdu do parkingu podziemnego.

5. Kontynuowane będą prace przy przebudowie chodnika na Al. Niepodległości na wysokości ul. Poznańskiej. W związku z prowadzonymi pracami możliwe jest czasowe zajęcia prawego pasa ruchu w kierunku Gdyni.

6. Kontynuowane będą prace przy budowie sieci kanalizacji sanitarnej na ul. Okrężnej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Słoneczną do wysokości posesji nr 6 C. W związku z prowadzonymi pracami ulica Okrężna na tym odcinku jest zamknięta. Przewidywany termin zakończenia prac – do 30 listopada 2018 r.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...