Zostań wolontariuszem 27. Finału WOŚP w Sopocie

Grafika z serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Fot. materiały MDK

Od 27 lat styczniową niedzielę, czasami mimo mrozu i śniegu, rozgrzewa dobro płynące z ludzkich serc, którzy pieniędzmi lub swoją pracą wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tego dnia ulice naszego miasta wypełniają ludzie z puszkami, którzy kwestują na rzecz Fundacji WOŚP. Sopocki sztab WOŚP 2296, który mieści się w Młodzieżowym Domu Kultury, poszukuje wolontariuszy do tej akcji.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 r. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Od dziś MDK czeka na zgłoszenia osób, które chcą zostać wolontariuszami finału – wiek nie ma znaczenia. Liczą się chęci i zaangażowanie!


Co zrobić, żeby zostać wolontariuszem?

1. Zgłosić się do 5 grudnia 2018 r. Należy wypełnić ankietę wolontariusza (do pobrania w formie elektronicznej lub w formie papierowej w MDK Sopot, Al. Niepodległości 749 – budynek ZSH) i dostarczyć ja osobiście do sztabu. Ankieta musi być podpisana przez wolontariusza i opiekuna.
Dodatkowo każdy wolontariusz musi dostarczyć zdjęcie o wymiarach minimum 800×800 pxl w formacie jpg. Zdjęcia może być na płycie, nośniku przenośnym lub przesłane mailem na adres: mdk.imprezy@gmail.com Ważne, aby każde zdjęcie było podpisane imieniem i nazwiskiem wolontariusza. O tym, czy dana osoba zostanie zarejestrowana jako wolontariusz będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Osoby, które dostarczą błędne dane osobowe lub błędny format fotografii będą automatycznie usuwane przez system rejestracyjny.

2. E-mail – w ankiecie koniecznie trzeba podać adres swojej poczty elektronicznej. W ten sposób będziemy przesyłać Wam najważniejsze informacje dotyczące 27. Finału WOŚP.

3. FacebookWOŚP Sopot – to wydarzenie utworzone przez sopocki sztab. Będą tam zamieszczane ważne informacje dla darczyńców, ale i wolontariuszy. Warto dołączyć do wydarzenia.

4. Oświadczenie – o zarejestrowaniu każdy wolontariusz będzie musiał podpisać specjalne oświadczenie. Oświadczenie będzie można podpisać w dniach 7-9 grudnia w godz. 8.00-17.00 u Edyty Dawidowskiej z MDK, szefa sopockiego sztabu WOŚP, tel. 58 551 41 31.

5. Identyfikatory, puszki z banderolami oraz serduszka będzie można odebrać w siedzibie sztabu w dniu Finału, tj. 13 stycznia 2019 r.

6. Wolontariusze oddają zaplombowane puszki w dniu Finału w miejscu wskazanym przez szefa sztabu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...