Specjalny autobus z pomocą dla bezdomnych rusza z Sopotu

Specjalny autobus SOS z pomocą dla bezdomnych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Również sopoccy bezdomni będą mogli liczyć na gorący posiłek i ciepłą odzież oraz opiekę ratownika medycznego i streetworkera, a wszystko to w specjalnym autobusie, który od soboty, 1 grudnia pojawi się w górnej części ul. Bohaterów Monte Cassino. Sopot dołącza do prowadzonej przez Gdańsk akcji mobilnej pomocy SOS dla bezdomnych.

Dedykowany bezdomnym pojazd będzie oczekiwał na wszystkie potrzebujące pomocy osoby codziennie, od ok. godz. 19.15 do godz. 19.45, w górnej części ul. Bohaterów Monte Cassino, w okolicach kościoła św. Jerzego w Sopocie. W autobusie będzie można zjeść gorącą zupę, podaną przez dyżurującego wolontariusza, a także otrzymać czystą, ciepłą odzież. Jeśli będzie taka potrzeba, pomocy udzieli ratownik medyczny.

Specjalny autobus z pomocą dla osób bezdomnych pojawiać się będzie na ulicach obu miast codziennie. Z Sopotu przejedzie do Gdańska, gdzie będzie miał postój w kilku miejscach, by tam wesprzeć bezdomnych.

Miasto Sopot dołączyło do przedsięwzięcia, którego koordynatorem na terenie Gdańska jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Usługę realizuje Towarzystwo Wspierania Potrzebujących „Przystań”, zaś koszty, jakie Sopot poniesie z tego tytułu to 8,5 tys. zł miesięcznie. Ze wsparcia potrzebujący będą mogli korzystać do końca marca 2019 r.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...