Remonty i przebudowy dróg w Sopocie  

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 5 do 11 grudnia 2018 r. planowane są prace mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

1. Kontynuowane będą prace w rejonie skrzyżowania ulic Wejherowska – Obodrzyców oraz Wejherowska – Kraszewskiego, gdzie budowane są dwa ronda.

Zamknięta będzie ul. Wejherowska na odcinku od Al. Niepodległości do ulicy Obodrzyców. Na czas zamknięcia wprowadzone zostały następujące objazdy:

- do dzielnicy Kamienny Potok objazd ul. Malczewskiego, następnie ul. Kolberga;

- objazd do ul. Kraszewskiego ul. Malczewskiego, następnie drogą przy Cmentarzu Komunalnym.

Przewidywany termin zamknięcia to ok. 3 tygodnie, tj. do 16 grudnia 2018 r.

Dodatkowo odwrócony został kierunek ruchu na odcinku ul. Księżycowej pomiędzy ul. Malczewskiego a ul. Chodowieckiego wraz z ustawieniem zakazu zatrzymywania po stronie numerów parzystych oraz na ulicy Chodowieckiego wprowadzono jeden kierunek ruchu od ul. Księżycowej do ul. Malczewskiego.

2. Kontynuowane będą prace budowlane przy remoncie wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu Al. Niepodległości w Sopocie, pomiędzy ul. Haffnera i ul. Wejherowską.

Ruch na wiadukcie odbywa się jednym pasem w kierunku Gdyni oraz jednym pasem w kierunku Gdańska. 

3. Nadal zamknięty będzie odcinek ul. Wosia Budzysza pomiędzy ul. Powstańców Warszawy a ul. Haffnera. Podyktowane jest to przebudową układu drogowego i miejskiego systemu odprowadzania wód opadowych.

4. Kontynuowana będzie przebudowa ciągu pieszojezdnego łączącego ul. Kubacza z ul. Bohaterów Monte Cassino. W związku z prowadzonymi pracami od strony ul. Kubacza nie będzie możliwości dojazdu do parkingu podziemnego. Przewidywany termin zakończenia prac: do 7 grudnia 2018 r.

5. Kontynuowane będą prace przy przebudowie chodnika na Al. Niepodległości na wysokości ul. Poznańskiej. W związku z pracami możliwe są czasowe zajęcia prawego pasa ruchu w kierunku Gdyni.

6. W dniach 10-11 grudnia planowane są prace przy przebudowie zjazdu do budynków 6-8 ul. Pułaskiego. W związku z pracami wjazd/wyjazd do tych posesji możliwy będzie jedynie dla pojazdów osobowych.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...