Remonty i przebudowy dróg w Sopocie

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 12 do 18 grudnia 2018 r. planowane są prace mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

1. Kontynuowane będą prace w rejonie skrzyżowania ulic Wejherowska – Obodrzyców oraz Wejherowska – Kraszewskiego, gdzie budowane są dwa ronda.

Zamknięta będzie ul. Wejherowska na odcinku od Al. Niepodległości do ulicy Obodrzyców. Na czas zamknięcia wprowadzone zostały następujące objazdy:

- do dzielnicy Kamienny Potok objazd ul. Malczewskiego, następnie ul. Kolberga,
- objazd do ul. Kraszewskiego ul. Malczewskiego, następnie drogą przy Cmentarzu Komunalnym.

Dodatkowo, z uwagi na prace asfaltowe całego układu drogowego inwestycji planuje się całkowite zamknięcie ul. Obodrzyców na wysokości ul. Łużyckiej 14 grudnia 2018 r. Objazd będzie wyznaczony ul. Łużycką i dalej ul. Małopolską (ruch dwukierunkowy) w kierunku SKM Sopot Kamienny Potok. Z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne ta zmiana organizacji ruchu może przesunąć się na następne dni.

Odwrócony został kierunek ruchu na odcinku ul. Księżycowej pomiędzy ul. Malczewskiego a ul. Chodowieckiego wraz z ustawieniem zakazu zatrzymywania po stronie numerów parzystych oraz na ul. Chodowieckiego wprowadzono jeden kierunek ruchu od ul. Księżycowej do ul. Malczewskiego.

2. Kontynuowane będą prace budowlane przy remoncie wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu Al. Niepodległości w Sopocie, pomiędzy ul. Haffnera i ul. Wejherowską.

Ruch na wiadukcie odbywa się jednym pasem w kierunku Gdyni oraz jednym pasem w kierunku Gdańska. 

3. Nadal zamknięty będzie odcinek ul. Wosia Budzysza pomiędzy ul. Powstańców Warszawy a ul. Haffnera. Jest to podyktowane przebudową układu drogowego i miejskiego systemu odprowadzania wód opadowych. Równolegle trwa budowa sieci gazowej.

4. Kontynuowane będą prace polegające na przebudowie chodnika na Al. Niepodległości na wysokości ul. Poznańskiej. W związku z prowadzonymi pracami możliwe czasowe zajęcia prawego pasa ruchu w kierunku Gdyni.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...