Pomóżmy rodakom na Białorusi  

Ozdobnie zapakowany prezent
Fot. Pixabay

Tradycyjnie już, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, Urząd Miasta Sopotu wspólnie z sopockim oddziałem stowarzyszenia Wspólnota Polska organizuje zbiórkę darów, które zostaną przekazane Polakom mieszkającym na Białorusi.

Dzięki pomocy miejscowego Związku Polaków na Białorusi zamierzamy przekazać potrzebującym niezbędne produkty: artykuły żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia, konserwy, słodycze, przybory szkolne oraz kosmetyki i domowe środki czystości.

Zachęcamy również do przynoszenia książek – najlepiej współczesnych polskich autorów. „Trylogię” czy „Pana Tadeusza” już niejednokrotnie wysyłaliśmy, teraz naszej Polonii bardziej przydadzą się książki pisane współczesnym, żywym językiem.

Wszystkie osoby, które chciałyby włączyć się w naszą akcję, prosimy o składanie darów do 24 grudnia w punkcie informacji Urzędu Miasta Sopotu, w godzinach pracy urzędu:

  • poniedziałek 10.00-17.00 (24 grudnia wyjątkowo 8.00-14.00)
  • wtorek-czwartek 8.00-16.00
  • piątek 7.30-15.30

Dary trafią do polskich rodzin mieszkających na terenie Białorusi, w miejscowościach w okolicach Grodna.

Sopot od wielu lat wspiera organizacje polonijne na Białorusi. Co roku organizujemy w Sopocie wizyty studyjne Polonii, pokrywamy koszty ich pobytu łącznie z transportem. Ponadto od wielu lat przyjmujemy w Sopocie liczne grupy dzieci z polskich rodzin z Białorusi, w ramach akcji Lato z Polską.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...