Mistrzowski wyścig licealistów

Gokarty z uczestnikami wyścigu ustawione na linii startowej
mat.prasowe

Uczniowie sopockich liceów ogólnokształcących wzięli udział w I Międzyszkolnym Turnieju Kartingowym „Kart School Master 2018”. Impreza odbyła się w ubiegłym tygodniu, 11 grudnia, na torze KartCenter. W turnieju zorganizowanym przez Automobilklub Orski zwyciężył Maksymilian Dziemiańczuk, reprezentujący II LO w Sopocie.

Sopoccy licealiści ścigali się na nowoczesnych, cichych i ekologicznych, elektrycznych gokartach. Formuła zawodów zakładała dwukrotne kwalifikacje wszystkich uczestników. Najlepsi wzięli udział w wyścigu finałowym, zorganizowanym na wzór rywalizacji w Formule 1, a więc z zajmowaniem odpowiednich pól startowych i obowiązkowym pit stopem.

Po emocjonującej walce zwyciężył Maksymilian Dziemiańczuk z II Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie. Puchary i nagrody rzeczowe za drugie i trzecie miejsce odebrali też Miłosz Kochański, reprezentujący III LO i Sebastian Muntowski z Zespołu Szkół nr 1 w Sopocie.

Zawody zorganizowało Sopockie Stowarzyszenie Sportowe Automobilklub Orski

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...