Autobus 122 wraca na starą trasę

Znak drogowy - przystanek autobusowy
Fotobank.PL/UMS

Na wniosek mieszkańców z rejonu ulic Smolna, Reja i Al. Niepodległości w Sopocie, którzy nie mieli możliwości bezpośredniego dojazdu do Placu Przyjaciół Sopotu oraz Szpitala Reumatologicznego, od wtorku, 01 stycznia 2019 r. zmianie ulegnie trasa linii 122 na obszarze Sopotu. Autobus wróci na trasę sprzed 6 lat. Do ERGO ARENY sopocianie i mieszkańcy aglomeracji, mogą dojechać trolejbusem linii 31.

 

Autobus ZTM nr 122 od stycznia będzie jeździł trasą:

 

  1. W kierunku „Sopot Kamienny Potok SKM”:

Autobusy od przystanku „Górskiego” [1668]  w Gdańsku do przystanku „Grunwaldzka” [4069] w Sopocie pojadą trasą: … - al. Grunwaldzka – al. Niepodległości – ul. 3 Maja – ul. Grunwaldzka - …i dalej po stałej trasie.

Na nowej trasie będzie obowiązywała obsługa przystanków: „Sopot Kasztanowa” przy al. Niepodległości, „Sopot Smolna” (n/ż) przy al. Niepodległości, „Sopot Reja” przy al. Niepodległości, „Sopot 3 Maja” przy al. Niepodległości, „Sopot Władysława IV” przy ul. 3 Maja.

 

  1. W kierunku „Gdańsk Port Lotniczy”:

Autobusy od przystanku „Sopot Kochanowskiego” [4079] w Sopocie do przystanku „Nadwodna” [1669] w Gdańsku pojadą trasą: … - ul. Armii Krajowej – ul. Reja – al. Niepodległości – al. Grunwaldzka –… i dalej po stałej trasie.

Na nowej trasie będzie obowiązywała obsługa przystanków: „Sopot Reja” przy al. Niepodległości (przystanek w kierunku Gdańska), „Sopot Smolna” (n/ż) al. Niepodległości, „Sopot Hospicjum (n/ż) przy al. Niepodległości.

 

Przypomnijmy,

Od 1 października br. na trasie z Gdyni do sopocko-gdańskiej ERGO ARENY kursuje trolejbus nr 31. Pojazdy dojeżdżające do hali były specjalnie oznaczone na rozkładzie jazdy, gdyż co drugi kurs był na tej trasie w ten sposób wykonywany. Od grudnia br., każdy kurs tego trolejbusu dojeżdża już do ERGO. Wcześniej wspomniana linia miała swoją pętlę przy ul. Reja. Dzięki nowej trasie uzyskane zostało bezpośrednie połączenie ERGO ARENY z centrum Sopotu oraz z Gdynią. Trasa linii  nr 31 wydłużyła się o ok. 3,5 km, w relacji tam i z powrotem.  

W budżecie miasta, na obsługę komunikacji miejskiej (ZKM i ZTM) zaplanowano w 2019 roku kwotę blisko 4,9 mln zł.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...