Wymiana dech Sopot – Zakopane

Prezydent Miasta Sopotu i Burmistrz Zakopanego wspólnie trzymają deskę snowboardową, na scenie wraz z czterema postaciami ubranymi w stroje góralskie.
Fot. materiały prasowe

Tradycyjną wymianą dech między włodarzami Sopotu i Zakopanego rozpoczął się sezon zimowy pod Tatrami. W sobotę, 15 grudnia, deskę snowbordową na kitesurfingową wymienili prezydent Sopotu Jacek Karnowski i burmistrz partnerskiego miasta Zakopane Leszek Dorula.

Otwarcie sezonu zimowego w Zakopanem odbyło się na Placu Niepodległości. Zagrała kapela góralska, śpiewano kolędy, a życzenia świąteczne zebranym złożyli burmistrz i prezydent.

W trakcie wizyty sopocian w Zakopanem podpisana została deklaracja współpracy i kontynuacji Visa Kino Letnie, najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego w Polsce. Odbyły się także spotkania z burmistrzem, naczelnikami wydziałów i jednostek miejskich zakopiańskiego Urzędu Miasta. Rozmowy dotyczyły m.in. problemu z poborem opłat za parkowanie w weekendy, najmu krótkoterminowego i organizacji wydarzeń. Rozegrany został również mecz piłkarski miast partnerskich wygrany przez gospodarzy 3:0.

Wspólna inauguracja sezonu miast partnerskich Zakopanego i Sopotu odbyła się już po raz piętnasty. Otwarcie sezonu letniego odbędzie się w Sopocie.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...