Podziel się ciepłem – przekaż szalik bezdomnym

Sklep charytatywny LukLuk
Fot. materiały promocyjne LukLuk

Spółdzielnia Socjalna Kooperacja zachęca do włączenia się w zimową zbiórkę szalików, czapek, rękawiczek. Rzeczy podarowane przez sopocian zostaną przekazane do autobusu SOS z pomocą dla bezdomnych (piszemy o nim obok). Ciepłą odzież można przekazać w dwóch sklepach Charytatywnych LukLuk, prowadzonych przez Spółdzielnię Kooperacja.

Przedświąteczny okres to dobry czas na porządki w szafie, kuchni, piwnicy. Rzeczy, które nie były używane przez kilka ostatnich sezonów, warto odświeżyć i przekazać do sklepów LukLuk. Za bardzo przystępna cenę ktoś inny może ponownie ich użyć.

Darowizny i zakupy w sklepie charytatywnym pozawalają na opłacenie szkoleń zawodowych oraz zatrudnienie osób wykluczonych społecznie i długotrwale bezrobotnych, czyli tych, którym z różnych powodów ciężko jest odnaleźć się na rynku pracy.

Motto sklepu to: „Dajemy drugą szansę ludziom i drugie życie rzeczom”.

Przy przekazywaniu większej ilości darów można skorzystać z transportu Spółdzielni. Czyste rzeczy trzeba przygotować w workach lub kartonach i umówić się na odbiór, tel. 730 930 859.

Godziny otwarcia Sklepów Charytatywnych LukLuk w okresie zimowym:

  • Al. Niepodległości 754 A – 10.00-18.00
  • ul. Wejherowska 11 – 9.00-17.00
Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...