Co zrobić z choinką po świętach? 

Choinki przysypane śniegiem leżą na ziemi
Fot. materiały UMS

Gdy już przestanie zachwycać swoją majestatyczną urodą, a stanie się sypiącym problemem, warto pomyśleć, co z nią zrobić. Z pomocą przychodzi Zakład Oczyszczania Miasta, który odbierze od mieszkańców Sopotu naturalną choinkę.

W oparciu o obowiązujący regulamin utrzymania porządku i czystości na terenie Sopotu, zbiórka choinek odbywa się przez cały styczeń, raz w tygodniu.   

Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców oraz nauczony doświadczeniem, ZOM odbiera choinki do 15 lutego według informacji zamieszczonej w kalendarzach (odbiorów poszczególnych frakcji śmieci) dla mieszkańców na 2019 r.  

Choinki mogą być wystawiane wraz z odpadami zielonymi, przed posesją, w terminach określonych w kalendarzach dla poszczególnych rejonów.

Po zgłoszeniu telefonicznym do Zakładu Oczyszczania Miasta choinki odbierane są również z terenu posesji. Warunkiem jest, by choinka była wystawiona przy zasieku oraz by umożliwiony był dostęp na teren posesji.

Harmonogramy odbiorów dla poszczególnych rejonów znajduja się na stronie Zakładu Oczyszczania Miasta w Sopocie

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...