Najlepszy polski jeździec na zawodach w Sopocie

Jarosław Skrzyczyński gościł w Sopocie na zawodach CSIO 5*, które odbyły się w czerwcu 2018 r. na Hipodromie. Fot. Fotobank.PL/UMS

Pierwszy raz w historii sopockiego Hipodromu będzie można zobaczyć zawody międzynarodowe w skokach rozgrywane na hali. CSI2* to dwutygodniowy tour – zawody odbędą się w dniach 10-13 i 17-20 stycznia na Hali Pomarańczowej sopockiego Hipodromu. Wstęp jest bezpłatny.

Do tej pory Hipodrom przyzwyczaił nas, że w czerwcu odbywa się tutaj najważniejsza impreza jeździecka w Polsce, CSIO5*. Jest to również jedna z najważniejszych imprez sportowych, jakie organizowane są w naszym kraju. Obecnie, do bardzo bogatej oferty sportowej tego ośrodka doszła nowość – zawody międzynarodowe pod dachem.

Dla zawodników z całego świata organizatorzy przygotowali nie lada gratkę – cztery konkursy, w których zawodnicy mogą zbierać punkty do rankingu światowego. Łącznie przez te dwa tygodnie rozegranych zostanie 60 konkursów, które różnią się stopniem trudności. Pula nagród łącznie wynosi 600 tys. złotych.

Taka oferta przyciągnęła do Sopotu bardzo wysoką stawkę. Niewątpliwie największą gwiazdą tych zawodów będzie Jarosław Skrzyczyński, najlepszy polski jeździec, zajmujący obecnie 52. pozycję w światowym rankingu. W Sopocie wystartują też utytułowani skoczkowie z zagranicy, między innymi wielokrotny reprezentant Austrii w Mistrzostwach Europy i Świata Gefried Puck, zwycięzca Pucharu Narodów, Irlandczyk Shane Carey czy Andrius Petrovas z Litwy.

Oprócz sportu na najwyższym światowym poziomie organizatorzy przygotowali dla publiczności również inne atrakcje: na hali będzie można kupić biżuterię inspirowaną tematyką jeździecką oraz sprzęt dla koni i jeźdźców, a także kawę, herbatę i słodkie przekąski. Na miejscu można też zjeść obiad w znajdującej się na hali restauracji lub w food trucku przy stajniach.

 

CSI2* Sopot

  • 10-13 oraz 17-20 stycznia, godz. 9.00-17.00 (godziny mogą się zmienić)
  • Hipodrom Sopot Hala Pomarańczowa
  • wstęp bezpłatny

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...