Sopot kusi turystów z północnej Europy

Przedstawicielka Urzędu Miasta w Sopocie informuje Finke na targach turystycznych o atrakcjach Sopotu
Fot. materiały UMS

Na targach turystycznych Matka (po fińsku: podróż), które odbywały się w Helsinkach od 16 do 20 stycznia 2019 r., Sopot przedstawił swoją bogatą ofertę turystyczną i zapraszał mieszkańców Finlandii do odwiedzania kurortu także poza sezonem.

Największa tego typu impreza turystyczna w Europie Północnej i regionie Morza Bałtyckiego, gromadzi ponad 1000 wystawców z ok. 80 krajów.

Zeszłoroczną edycję targów odwiedziło 69 137 osób, z czego 15 343 to przedstawiciele sektora turystycznego. I właśnie im dedykowany jest pierwszy dzień czterodniowej imprezy – to spotkania dla branży, podczas których odbywa się wiele rozmów dotyczących przyjazdów zorganizowanych.

Kolejne dni zaplanowane są z myślą o turystach indywidualnych, którzy odwiedzają stanowiska narodowe i regionalne. W tym roku sporą grupę zainteresowanych ofertą Sopotu stanowili seniorzy. Co ciekawe, wielu z nich wiedziało, gdzie nasze miasto leży i przynajmniej raz w nim było.

Osoby 50+ oraz rodziny planujące wyjazdy z dziećmi chciały poznać ofertę Sopotu na wypoczynek aktywny, bardzo często przewijało się pytanie o ścieżki i szlaki rowerowe, najlepiej w otoczeniu natury.

Finowie pytali także o wydarzenia kulturalne w mieście, kempingi , ofertę spa i hotelową, a także przeloty. Wzmożone zainteresowanie naszych zamorskich sąsiadów wypoczynkiem w Sopocie i na Pomorzu zawdzięczamy bezpośrednim i tanim połączeniom lotniczym z Helsinek i Turku do Gdańska.

Fot. materiały UMS

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...