„Przystanek praca” – czyli gdzie wysiąść, żeby być spełnionym zawodowo

Dłonie dwóch mężczyzn przy laptopach i notatkach
Fot. pxhere.com

Specjalnie dla uczniów sopockich szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie przygotowało cykl spotkań zawodoznawczych. „Przystanek praca” to możliwość poznania praktyków biznesu, właścicieli firm reprezentujących kluczowe branże w regionie oraz freelancerów z branży kreatywnej i przedstawicieli zawodów niszowych. Pierwsze spotkanie pt. „Chiński Nowy Rok – tajniki branży TSL” odbędzie się 1 lutego w CKU w Sopocie.

Spotkania realizowane będą w ramach Projektu wdrażania doradztwa zawodowego w szkołach pt. „Dobra szkoła = dobry zawód, atrakcyjna praca” (projekt współfinansowany ze środków EFS w ramach RPO WP na lata 2014-2020). Młodzież zapozna się z realiami pracy w firmach, dowie się, jak zdobyć zawód, a przede wszystkim będzie miała okazję zadać specjalistom pytania, na czym polega ich praca i jak osiągnęli sukces.  

Celem projektu jest uzupełnienie oferty edukacyjnej o praktyczne informacje z rynku pracy i rozwój szkolnictwa przy dynamicznie zmieniającym się świecie pracy.

– Chcemy wspierać młodzież w podejmowaniu świadomych wyborów edukacyjno-zawodowych, dając im realną przestrzeń do zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi – deklaruje Aleksandra Cięglewicz-Wachowiak, dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie.

Spotkanie pt. „Chiński Nowy Rok – tajniki branży TSL” odbędzie się 1 lutego 2019 r. w godz. 11.30-13.00, a jego głównym bohaterem będzie firma spedycyjna AP Logistics Gdynia. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...