Malarskie „Strzępki” w SFINKSIE

Fragment obrazu Filipa Kampki
Fot. materiały prasowe SFINKS

Fundacja SFINKS i klub SFINKS 700 zapraszają 2 lutego na wernisaż wystawy z cyklu „Prezentacje Młodych”. Bohaterem będzie Filip Kampka i jego malarskie „Strzępki”. Start o godz.20.00

SFINKS 2019 rok rozpoczyna od prezentacji studenta IV roku malarstwa z pracowni prof. Świeszewskiego. Filip Kampka jest młodym poszukującym artystą. Swojej wypowiedzi poszukuje równolegle w malarstwie, poezji i muzyce. 

Ta mocna osobowość zdążyła w każdej z dyscyplin zaznaczyć swój indywidualny ślad. W prowadzonej przez Roberta Florczaka pracowni Sztuka w Przestrzeni Publicznej zaprezentował wspaniałą minietiudę filmową i niezwykle przewrotny wideoklip, w którym zaprezentował swoje zdolności muzyczne. Obecnie pracuje nad eksperymentalnymi formami wypowiedzi muzycznej, które mają być aneksem do jego malarskiego dyplomu.

Na wystawie w SFINKSIE pokazane zostanie malarstwo Kampki. Olejne obrazy, w których z portretów i postaci wyciętych z fotografii oraz wyobraźni artysta tworzy ekspresyjne malarskie kolaże. Z dużych płócien spogląda na nas niepokorne szukanie prawdy o sobie i otaczającej rzeczywistości. Emanujący z nich malarski niepokój dobrze prognozuje i budzi szacunek.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...