Artystyczny Hyde Park w Dwóch Zmianach

Dłonie trzymają różne obrazy
Fot. materiały prasowe

Malujesz, rysujesz, zajmujesz się grafiką i chcesz zobaczyć swoją pracę na wystawie? To możliwe! Przynieś ją do 12 lutego do Dwóch Zmian (ul. Bohaterów Monte Cassino 31). Wystawa jest dla wszystkich, każdy może liczyć na ekspozycję.

To druga edycja wystawy Hyde Park. Do 12 lutego organizatorzy czekają na prace plastyczne, które zawisną w Dwóch Zmianach i będzie można podziwiać je na wernisażu, 14 lutego o godz. 20.00. Nie trzeba mieć dyplomu uczelni, nie trzeba być Wielkim i Znanym Artystą (ale jakby co, to można). Wystarczy kochać malarstwo, rysunek, grafikę albo inne i się tym w czasie wolnym (albo zawodowo) zajmować. Jest to też szansa dla tych osób, których prac z różnych przyczyn nie mogliśmy do tej pory pokazać.

Ze względu na duże zainteresowanie w zeszłym roku organizatorzy ustalili, że jeden artysta może przekazać na wystawę tylko jedną pracę. Maciej Salamon, kurator wystawy, zastrzega sobie prawo do nie pokazania pracy tylko jeśli będzie promować nienawiść, rasizm, seksizm itp.

Pracę należy przynieść do Dwóch Zmian i zostawić na barze. Z tyłu powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu. Spośród uczestników wystawy jury złożone z wybitnych przedstawicieli światowego środowiska artystycznego wybierze miss (albo mistera) Hyde Parku II. Nagrodzony/dzona otrzyma bilet miesięczny SKM z Gdańska do Sopotu oraz uściski. Drugie miejsce to bilet tygodniowy i trochę słabsze uściski.

Po wernisażu, w podziemiach Dwóch Zmian odbędzie się równie demokratyczne youtube party, na którym każdy będzie mógł puścić swoje piosenki. Wystawa potrwa miesiąc, organizatorzy proszą o odbiór prac po tym terminie.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela kurator wystawy Maciej Salamon pod adresem: maciej.salamon@asp.gda.pl.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...