Wystawa na 18. urodziny Muzeum Sopotu

Fot. materiały prasowe Muzeum Sopotu

„Sopot w rzeczy samej” – to tytuł wystawy, którą od 8 lutego będzie można oglądać w Muzeum Sopotu. Tworzą ją obiekty związane z historią kurortu i jego mieszkańców – meble, obrazy, stare fotografie, pocztówki, mapy, grafiki, listy, stroje z epoki, modne bibeloty, a także biżuteria, ceramika i wiele innych, nierzadko zaskakujących przedmiotów. Wernisaż połączony będzie z wyjątkowym wydarzeniem. Tego dnia muzeum świętować będzie 18. urodziny.

„Sopot w rzeczy samej” to wystawa, na której zostaną pokazane przedmioty podarowane przez mieszkańców i miłośników Sopotu od momentu powołania muzeum w 2001 roku. Przez 18 lat działalności udało się zgromadzić blisko 10 tys. obiektów. Jeśli pokusić się o statystykę, daje to 555,5 eksponatu rocznie, 10 przedmiotów na tydzień.

Ekspozycja będzie próbą przedstawienia historii Sopotu przez pryzmat przedmiotów i opowieści, które się z nimi wiążą. Na wystawie będzie można zobaczyć rozmaite obiekty – począwszy od pocztówek i fotografii ukazujących dawny Sopot, poprzez przedmioty codziennego użytku, pochodzące między innymi z sopockiego kasyna, osobiste drobiazgi, jak biżuteria, przedmioty toaletowe czy zdobione naparstki, kończąc na elementach garderoby, kostiumach kąpielowych i damskich eleganckich torebkach wieczorowych.

Wernisaż wystawy Sopot w rzeczy samej połączony z obchodami 18. urodzin Muzeum Sopotu odbędzie się 8 lutego o godz. 18.00. Wystawa czynna do 14 kwietnia, codziennie od wtorku do niedzieli w godz. 10.00-16.00. W niedziele wstęp wolny.

Muzeum Sopotu
ul. ks. Józefa Poniatowskiego 8

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...