Ponad 21 tys. zł na czworonożnych seniorów! Po aukcji w Sopotkowie

Mężczyzna głaszcze psa
Fot. Rafał Czajka

Podczas charytatywnej aukcji im. psa Bonusa, która odbyła się 3 lutego w klubie Atelier, wolontariusze Sopotkowa zebrali imponującą kwotę – 21 048,32 zł. Aukcja została stworzona z inicjatywy osób zaangażowanych w opiekę nad psimi i kocimi seniorami w schronisku.

Wyjątkowa więź z psem Bonusem stała się inspiracją do organizacji wydarzenia. Celem licytacji było zdobycie jak największej sumy pieniędzy, aby polepszyć byt schroniskowych seniorów. Z otrzymanych funduszy wolontariusze będą mogli kupić leki, karmy, legowiska ortopedyczne, czy opłacić konsultacje u weterynarzy specjalistów.

Licytację poprowadziła Katarzyna Dąbrowska z Sopockiego Domu Aukcyjnego. Największym zainteresowaniem cieszył się obraz autorstwa Marka Okrassy, który został sprzedany za 9500 zł. Wydarzenie okazało się wielkim sukcesem, wszystkie przedmioty zostały wylicytowane, goście byli bardzo hojni i oddani zwierzętom. Po licytacji odbył się koncert bardzo utalentowanego, młodego artysty Kacpra Fułka.

Fot. Rafał Czajka

Wolontariusze planują organizować aukcje charytatywne cyklicznie. Jak sami przyznają, oprócz sukcesu finansowego, jakim okazało się przedsięwzięcie, największym spełnieniem marzeń byłby dom dla Bonusa.

Kim jest Bonus? To wyjątkowy pies, który od 13 lat mieszka w schronisku. Wolontariusze starają się znaleźć mu dom, dom, który będzie dla niego najlepszy z możliwych. Dom cierpliwy i wyrozumiały, akceptujący jego wady, doceniający zalety, dom kochający. Ten dzielny i pogodny pies, choć skrzywdzony przez los, zasługuje na lepsze życie we własnym domu.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...