III Triennale Sztuki Pomorskiej

Fragment plakatu z różnymi grafikami
Fot. materiały prasowe PGS

Już po raz trzeci Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie zaprasza na Triennale Sztuki Pomorskiej. Wernisaż odbędzie się 15 lutego o godz. 19.30 i towarzyszyć mu będzie ogłoszenie wyników konkursu. Wystawę będzie można oglądać codziennie od wtorku do niedzieli w godz. 11.00-19.00.

Na Triennale prezentowane są najnowsze prace uczestników wskazane przez jury. Udział w konkursie jest doskonałą okazją do zaprezentowania przez pomorskich artystów nowych prac i skonfrontowania się z opinią jurorów.

W III edycji Triennale biorą udział zarówno artyści z doświadczeniem, którzy wystawiali już inne swoje prace poza Trójmiastem, jak i również młodzi artyści dopiero zaczynający swoją karierę. Idea konkursu sprzyja młodym twórcom, którzy po raz pierwszy będą mogli zaprezentować swoje prace we wnętrzach Państwowej Galerii Sztuki.

Nagrodą w konkursie dla zwycięzców każdej kategorii jest indywidualna wystawa w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie oraz wydanie towarzyszącego jej katalogu. Nagrodę Grand Prix ufundował marszałek województwa pomorskiego.

Artyści zgłosili swoje prace w czterech kategoriach:

  • malarstwo,
  • formy przestrzenne,
  • rysunek i grafika
  • intermedia (fotografia, multimedia, performance).

Nagrodą w konkursie dla zwycięzców każdej kategorii jest indywidualna wystawa
w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie oraz wydanie towarzyszącego jej katalogu.
W poprzednich latach laureatami byli m.in. Małgorzata Kotłowska, Krzysztof Gliszczyński, Sławomir Grabowy, Elvin Flamingo.

Jury III Triennale Sztuki Pomorskiej:

  • Hanna Wróblewska, dyrektor Narodowej Galerii Sztuki Zachęta, we współpracy z Michałem Jachułą (kategoria malarstwo);
  • Bogusław Deptuła, krytyk, historyk sztuki  (kategoria rysunek, grafika);
  • Cezary Pieczyński, kolekcjoner, znawca sztuki współczesnej (kategoria formy przestrzenne);
  • Magdalena Kardasz, historyk sztuki (kategoria Intermedia).

 

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie
pl. Zdrojowy 2

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...