Sopockie Domy Sąsiedzkie – nowe punkty zapraszają

Kilka dorosłych osób ubranych w stroje w stylu kowbojskim tańczy w pomieszczeniu
Sopockie Domy Sąsiedzkie oferują bardzo wiele różnorodnych bezpłatnych zajęć dla mieszkańców. Fot. Fotobank.PL/UMS

Już w marcu mieszkańcy Sopotu będą mogli skorzystać z nowych bezpłatnych zajęć w dwóch nowych filiach Domów Sąsiedzkich. 3 marca ruszyły zajęcia w kawiarni Miejsce, a na pierwsze spotkanie w Domu Sąsiedzkim „Alternatywy 5” już w sobotę, 9 marca.

Dom Sąsiedzki „Alternatywy 5” znajduje się przy ul. Mazowieckiej 26. Zajęcia odbywać się będą w pomieszczeniach dawnego Meblexu lub w mieszczącej się nad nim filii nr 8 Biblioteki Sopockiej. Od marca rozpoczną się tam zajęcia z majsterkowania oraz warsztaty artystyczne i muzyczne (bębny afrykańskie). Zajęcia są dla dzieci i dorosłych. Celem tej filii DS jest łączenie pokoleń i otwartość na osoby z niepełnosprawnościami, które szczególnie zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach.

Jako pierwsze z dodatkowych miejsc wystartowała 3 marca filia w kawiarni Miejsce (ul. Boh. Monte Cassino 11 a) cyklem spotkań dla dzieci o nazwie „Czytanie na Dywanie”. Kolejne spotkania z literaturą dziecięcą planowane są w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Również w marcu w kawiarni Miejsce rozpoczną się warsztaty komiksowe dla młodzieży i dorosłych. Będzie można przejść kompletny kurs tworzenia komiksów: od pomysłu, poprzez scenariusz, komponowanie i rysowanie, aż po możliwość wydania ich w wydawnictwie lub w formie publikacji internetowej. Warsztaty komiksowe będą odbywać się raz w miesiącu.

Szczegóły dotyczące zajęć można znaleźć na stronie Miasto Sopot oraz w ulotkach w każdej z filii DS.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...