Rozlicz PIT w Sopocie

Formularz zeznania podatkowego na tle tabliczki Urzędu Skarbowego w Sopocie
Fot. Fotobank.PL/UMS

Mieszkasz w Sopocie? Płać tutaj swoje podatki. 50 proc. kwoty z każdego podatku PIT zasila budżet miasta. Tylko w 2018 roku była to kwota 92 mln 360 tys. złotych.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do rozliczania się w Sopocie. Planujemy przeprowadzenie loterii z nagrodami.

Do wygrania będą:

  • 1 skuter elektryczny trójkołowy,
  • 2 skutery elektryczne,
  • 3 rowery elektryczne,
  • 5 laptopów.

Zgłoszenia przyjmowane będą od 1 kwietnia do 5 maja. Rejestracja będzie możliwa przez stronę pitwsopocie.pl.

Rozlicz się w Sopocie i wspieraj swoje miasto!

Połowa Twoich podatków zasila budżet miasta i przeznaczona jest na projekty podnoszące jakość życia w Sopocie!   

 

Korzystasz z usługi Twój e-PIT? Sprawdź, czy Twoje podatki trafią do Sopotu

W tym roku po raz pierwszy rozliczenia podatkowe za rok 2018 przygotowuje Krajowa Administracja Skarbowa. Podatnicy mogą zweryfikować swoje rozliczenie przygotowane przez skarbówkę na specjalnej stronie internetowej www.podatki.gov.pl. Należy zalogować się do usługi Twój e-PIT: podając swoje dane (PESEL albo NIP i datę urodzenia; kwotę przychodu z deklaracji za rok poprzedni i kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców, np. PIT-11 za rok 2018) albo używając profilu zaufanego.

Zanim zaakceptujemy zeznanie przygotowane przez skarbówkę, sprawdźmy, czy na pewno nasze podatki trafią do Sopotu. Ważny jest bowiem faktyczny adres zamieszkania (a nie meldunek z dowodu osobistego) i wybór urzędu skarbowego. Aktualny adres zamieszkania można wpisać w odpowiednie okienko w rozwijanej zakładce „edytuj pozostałe dane”.

 

 

Na co idą moje pieniądze

Chcesz się dowiedzieć, w jakim stopniu Twoje podatki przyczyniają się do rozwoju Sopotu? Czy wiesz, ile pieniędzy przeznaczane jest na funkcjonowanie lokalnej szkoły czy na oświetlenie Twojej ulicy?
Możesz to sprawdzić na stronie Na co idą moje pieniądze, na której prezentowane są budżety miast i gmin, także Sopotu (należy wybrać miasto z listy prezentowanych).

W prezentacjach pokazane są  dochody ogółem, wydatki ogółem, planowane zadania inwestycyjne oraz Prognoza PIT, z której można się dowiedzieć o ile zwiększyłyby się wpływy do budżetu, gdyby podatek dochodowy został odprowadzony przez wszystkich mieszkańców.

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...