Efekty policyjnej akcji „Smog”

Sygnalizator świetlny z napisem policja na dachu samochodu
Fot. Fotobank.PL/UMS

We wtorek sopoccy policjanci ruchu drogowego włączyli się do ogólnopolskich działań „Smog”. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów.

 

W dniu 05.03.2019r. policjanci z sopockiej drogówki uczestniczyli w ogólnopolskich działaniach „Smog”. Akcja miała na celu eliminowanie z ruchu aut, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

Dokonano kontroli 28 pojazdów, stan techniczny każdego z nich nie budził zastrzeżeń. Po trójmiejskich drogach jeździ coraz więcej sprawnych technicznie aut. Dzięki temu jest czystsze powietrze. Jednakże nałożono łącznie 18 mandatów karnych w tym 15 na kierujących autami i 3 pieszych. Ogółem ujawniono 25 wykroczeń.

 

Materiał KMP Sopot

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...