Ponad 150 koni na Mistrzostwach Pomorza na Hipodromie

Usmiechnięta kobieta na koniu podczas zawodów w skokach przez przeszkody
Fot. © Sweetieisafruit

Mistrzostwa Pomorza w skokach przez przeszkody rozpoczną się w piątek, 15 marca, na Hali Pomarańczowej Hipodromu w Sopocie. Będą to jedne z ostatnich zawodów halowych w kończącym się sezonie zimowym.

W weekendowej rywalizacji weźmie udział 100 jeźdźców i 153 konie. W niedzielę, ostatniego dnia zawodów, po konkursach, najlepsi jeźdźcy i konie zostaną uroczyście udekorowani. Konie otrzymają flo a zawodnicy puchary, nagrody rzeczowe i finansowe.

Zawody, zorganizowane przez sopocki Hipodrom i Pomorski Związek Jeździecki, rozpoczną się w piątek i potrwają do niedzieli. W ramach mistrzostw rozegranych zostanie łącznie 37 konkursów o różnym stopniu trudności, z różną wysokością przeszkód – od 60 do nawet 130 cm.

Wstęp dla publiczności jest bezpłatny. Na widzów, oprócz emocji sportowych, czekać będą restauracja jeździecka Unicorn na Hali Pomarańczowej oraz food trucki z frytkami belgijskimi i kuchnią meksykańską, które znaleźć będzie można w podwórzu przy stajniach.

Początek zawodów w piątek, 15 marca, o godzinie 8.00, na Hali Pomarańczowej sopockiego Hipodromu. Wejście bramą główną od ul. Łokietka (naprzeciwko ERGO ARENY) lub bramką od strony Żabianki.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...