Muzeum Sopotu zaprasza nie tylko na wystawy

budynek Muzeum Sopotu
Fot. materiały UMS

Marzec w Muzeum Sopotu obfituje w wiele wydarzeń kulturalnych przygotowanych z myślą o młodzieży i dorosłych. W programie nie tylko wystawa „Sopot w rzeczy samej”, ale także wykład historyczny oraz spotkanie z psychologiem społecznym i publicystą z Uniwersytetu Warszawskiego.

„Sopot w rzeczy samej” to wystawa zbiorów muzeum, na które złożyły się przedmioty podarowane przez mieszkańców i miłośników Sopotu od momentu powołania placówki w 2001 r. Ekspozycja jest próbą przedstawienia historii Sopotu przez pryzmat przedmiotów i wiążących się z nimi opowieści. Składają się na nią m.in. pocztówki, fotografie, przedmioty codziennego użytku, elementy garderoby, kostiumy kąpielowe czy damskie eleganckie torebki wieczorowe. Wystawę można oglądać do 14 kwietnia, od wtorku do niedzieli, w godz. 10.00-16.00. W niedziele wstęp jest bezpłatny.

Muzeum Sopotu zaprasza również na wykłady i spotkania. 19 marca o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie z dr. Janem Danilukiem i jego wykład pod tytułem „Alma Mater Sopotiensis. Sopot jako ośrodek akademicki (do 1970 r.)”. 22 marca muzeum zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „O mowie nienawiści”. Gospodarzem wykładu pt. „Epidemia pogardy. O sprawcach i ofiarach mowy nienawiści” będzie prof. Michał Bilewicz, psycholog społeczny, profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Początek o godz. 18.00.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...