Bezpieczny Sopot – więcej policyjnych patroli w mieście

Dwa policyjne radiowozy i motocykl stoją na placu Przyjaciół Sopotu.
Fot. Fotobank.PL/UMS

Porozumienie o przekazaniu 60 tys. zł na dodatkowe patrole w mieście podpisali Jacek Karnowski, prezydent Sopotu i insp. Piotr Bolin, komendant miejski Policji w Sopocie.

Służba umundurowanych patroli pieszych i zmotoryzowanych będzie 8-godzinna, od 20.00 do 7.00, głównie w piątki i soboty, a w inne dni tygodnia w zależności od istniejących potrzeb związanych ze zwiększonym ruchem turystycznym i odbywającymi się na terenie miasta imprezami kulturalnymi, rozrywkowymi, sportowymi czy innymi uroczystościami.

– Cieszę się, że jest wśród policjantów jest chęć patrolowania Sopotu – mówi prezydent Jacek Karnowski. – Na razie przekazujemy 60 tys. złotych na dodatkowe patrole. Ale budżet przeznaczony na Policję jest zdecydowanie większy. Rozmawiamy z Policją o zakupie dodatkowego sprzętu oraz zakwaterowaniu policjantów w okresie wakacyjnym, którzy w Sopocie odbywać będą proces adaptacyjny po szkole policyjnej. Od wielu lat systematycznie wspieramy finansowo policję. Efekty tej dobrej współpracy, również ze Strażą Miejską, są widoczne – dodaje prezydent Karnowski. 

W budżecie miasta zapisano w tym roku 195 tys. zł, które mają być przeznaczone na Policję. W tym 48 tys. zł stanowić będzie opłatę za utrzymanie 30 policjantów (koszty wyżywienia), którzy w okresie lipiec-sierpień zostaną skierowani w ramach adaptacji zawodowej do pełnienia służby na terenie Sopotu. Dodatkowo 35 tys. zł zostało przewidziane na pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia 10 policjantów delegowanych do pełnienia służby w okresie letnim na terenie Sopotu. Na zakup radiowozu na potrzeby KM Policji w Sopocie zagwarantowano sumę  45 tys. zł.

­– Takie wsparcie jest nam bardzo potrzebne – komentuje insp. Piotr Bolin, komendant miejski Policji w Sopocie. – To już kolejny rok, kiedy policjanci, nie tylko z Sopotu, mają możliwość dodatkowo zarabiać pieniądze na służbie patrolowej. W tym roku zaprosimy do patrolowania, szczególnie w weekendy, policjantów nie tylko z Sopotu, ale z całego Trójmiasta. Podczas patroli funkcjonariusze skupiają się przede wszystkim na zapewnieniu porządku publicznego, nie tylko w ścisłym centrum Sopotu, ale w całym dolnym mieście. W poprzednich latach miasto wsparło nas w zakupie mobilnego komisariatu, w zakupie bardzo potrzebnego sprzętu teleinformatycznego i łączności oraz zakupu samochodów oznakowanych i nieoznakowanych. W tym roku planujemy jeszcze zakup, ze wsparciem miasta, kolejnego auta oznakowanego.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...