Rozmowy o młodzieży – jak bezpiecznie wejść w dorosłe życie

Uczestnicy sympozjum „Porozmawiajmy o młodzieży – jak bezpiecznie wejść w dorosłe życie”
Fot. materiały UMS

„Porozmawiajmy o młodzieży – jak bezpiecznie wejść w dorosłe życie” to tytuł IX Sopockiego Sympozjum, które odbyło się 29 marca 2019 r. w hotelu Sheraton w Sopocie. Organizatorami spotkania byli: Urząd Miasta Sopotu i Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Uzdrowisko Sopot.

Wykładowcy zaprezentowali ważne i aktualne treści dotyczące młodzieży, dylematów rodziców i wychowawców związanych z wychowaniem dzieci, przygotowaniem ich do samodzielnego, dorosłego życia. Bardzo ciekawe i inspirujące wykłady dotyczące kondycji psychicznej młodych ludzi w epoce nowych technologii oraz wpływu trudnych doświadczeń poprzednich pokoleń na postawy i życie dzisiejszych młodych osób wzbudziły duże zainteresowanie uczestników.

Konferencję zakończyła dyskusja panelowa, w trakcie której specjaliści – psycholodzy, psychoterapeuci zastanawiali się, jak dać młodym ludziom siłę w odnalezieniu się w dorosłości.

Uczestnikami konferencji  byli specjaliści pracujący z dziećmi i młodzieżą w sopockich i trójmiejskich instytucjach, placówkach i organizacjach. Wykładowcami byli uznani specjaliści – psycholodzy: Jolanta Łazuga-Koczurowska, prof. Krystyna Drat-Ruszczak, Dorota Modrzyńska, Przemysław Staroń, dr Anita Sumiła. Dyskusje poprowadził specjalista psychoterapii uzależnień Zygmunt Medowski.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...