Wiosna na sopockich błoniach

Biały kwiat na drzewie
mat. pras

Jeszcze przed świętami wielkanocnymi na sopockich błoniach pojawi się nowy sprzęt rekreacyjno-sportowy. Będą to wykonane z drewna przyrządy do ćwiczeń dla młodzieży i dorosłych. Zostaną ustawione za ekologicznym placem zabaw znajdującym się od strony ul. Polnej.

Będzie to zestaw 6 urządzeń przeznaczonych do ćwiczeń z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała i do wspinaczki. Ponadto ustawiona zostanie siatka umożliwiająca grę w siatkówkę na naturalnej nawierzchni.

Ustawienie tych sprzętów jest wynikiem realizacji zadania zgłoszonego do Sopockiego Budżetu Obywatelskiego. Początkowo miała być to niska ścianka wspinaczkowa, jednak pojawiły się trudności z posadowieniem. Po konsultacjach odstąpiono od pierwotnego założenia i uzgodniono zamianę projektu tak, aby zrealizować jego cel.

Wraz z nastaniem wiosny wykonane zostały prace porządkowe na całym terenie błoni, m.in. uprzątnięto liście, uporządkowany został cieszący się duża popularnością wybieg dla psów. Od 5 kwietnia rozpoczną się prace porządkowe polegające na usunięciu suchych konarów i drzew wzdłuż płyty rekreacyjnej i boisk sportowych.

Prace zostaną wykonane przez członków programu aktywizacji zawodowej „Sopocka Druga Szansa”, który prowadzony jest przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Jest to grupa, która od wielu lat prowadzi rewitalizację sopockich błoni.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...