Kwiecień w Muzeum Sopotu

Fot. materiały prasowe Muzeum Sopotu

Nowa wystawa, wykłady historyczne i spotkanie w ramach cyklu „O mowie nienawiści” to propozycje, które powinny zainteresować nie tylko dorosłych, ale także młodzież.

26 kwietnia w Muzeum Sopotu zostanie otwarta wystawa „Cisza przed burzą. Lato 1939 roku w Sopocie”. Będzie ona poświęcona sytuacji w Sopocie w ostatnim sezonie letnim przed wybuchem II wojny światowej.

Wystawę podzielono na dwie części. Pierwsza koncentrować się będzie wokół codziennego życia w kurorcie tuż przed wybuchem wojny. Omówione zostaną wydarzenia kulturalne i towarzyskie odbywające się m.in. w Operze Leśnej i teatrze w Domu Zdrojowym, a także koncerty orkiestry zdrojowej oraz wydarzenia w klubach i sopockich kinach.

Druga część wystawy poświęcona będzie nazyfikacji Sopotu. Omówione zostaną rozwój NSDAP w mieście, okoliczności przejęcia władzy oraz prześladowania Polaków i Żydów po 1933 roku.

W kwietniu w Muzeum Sopotu odbędą się również wykłady. 16 kwietnia o godz. 17.30 odbędzie się wykład historyczny Marty Pawlik-Flisikowskiej „Fotograficy i fotografie Sopotu w świetle zbiorów PAN Biblioteki Gdańskiej”.

Muzeum Sopotu zaprasza także do udziału w cyklu spotkań o mowie nienawiści. Wykład prof. Igora Lyubashenko, „Między bezkompromisowością a poszukiwaniem „prawdy dialogicznej” – o znaczeniu narracji dla pojednania na przykładzie konfliktu w Donbasie” zaplanowany został na 10 kwietnia.

Wykład skupi się na problematyce trwającego konfliktu w Donbasie, który zostanie przedstawiony z perspektywy narracji władz ukraińskich. Wykład rozpocznie się o godz. 18.00.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...